Радіоведуча Radio ROKS та викладачка Screen School на курсі "Телеведучий - я навчаюсь у зірок!"
Соня Сотник
Радіо — це постійне "тут і зараз". Ти не можеш перемотати, переглянути і перечитати те, що тільки що відбулося у радіоприймачі. Це твоя внутрішня пульсація, яка повинна злитися й резонувати зі слухачем, з містом, з країною, зі світом.
У чому шарм та особливість професії радіоведучої?
Радіо - це постійне "тут і зараз". Ти не можеш перемотати, переглянути і перечитати те, що тільки що відбулося у радіоприймачі. Це твоя внутрішня пульсація, яка повинна злитися й резонувати зі слухачем, з містом, з країною, зі світом. Якщо ти тотожний із запитами твоїх слухачів, то далі можна подумати про шарм.

Радійники знають, що їх основними інструментами є слово, тембр, інтонація. Ми повинні малювати картинки в уяві наших слухачів. І якщо ми обмежені тільки аудіальними засобами, то фантазія наших слухачів не обмежена нічим. Кожен слухач уявляє собі ведучого по-своєму. Раніше слухачі думали, що я руда бестія, зараз уявляють собі жінку-вамп і завжди прикро розчаровувати їх своїм справжнім виглядом.

Якщо ти добре володієш ремеслом, і знаєш, що найголовніше у будь-якій професії це підготовка, то кожний твій ефір вдалий. А провальним він може бути тільки тоді, коли ти не вийшов в ефір.


«Головне тримати руку на пульсі і розуміти, що умовне "завтра" дуже швидко стає "вчора".»
Соня Сотник
Радіоведуча RADIO ROKS
Як в 21 столітті радіо залишатись інноваційним та популярним для аудиторії?
Насамперед, радіо це готовий контент, який створений і заточений на цільову аудиторію. Безумовно, сьогодні змінюються канали комунікації й ми уважно за цим слідкуємо. Інтернет дає нам додаткові можливості. Головним для популярності залишається ефірне наповнення й актуальність, а ось те як і де тепер можна слухати свою улюблену радіостанцію - це справді інноваційно Головне тримати руку на пульсі і розуміти, що умовне "завтра" дуже швидко стає "вчора".
Які труднощі виникають під час щоденної роботи у ефірах?
Ключове слово "ЩОДЕННИЙ". Щодня ти повинен бути цікавим, небанальним, увімкненим у потреби та сподівання своєї аудиторії. Головне питання, як рутину перетворити на щоденне свято і не хворіти.

Насправді найважче це прокинутися о 5-тій, та встати з ліжка, а хворіти просто не можна і все. Жодного універсального рецепта немає. Я людина "антиспорт", ну і всі рок-н-рольні зальоти мені притаманні. Просто з віком ти стаєш більш розважливим і вже точно знаєш свою міру.
Головне питання, як рутину перетворити на щоденне свято і не хворіти.
Соня Сотник
Радіоведуча RADIO ROKS
Що вас надихає і яке радіо слухаєте ви і чи слухаєте колег з інших українських радіостанцій?
Так сталося, що всі радійники, які мене надихнули у царині комерційного радіо працюють у команді Тавру. Мені пощастило. Але я уважно слідкую за радійним простором, намагаюся вчитися щодня не тільки у своїх колег, а і у тих, кого слухала з дитинства: Новгородцев, Геніс, Вайль, Помєранцев.
Чи може телеведучий стати радіоведучим і навпаки? В чому запорука успіху?
Реалізація радійників у телевізорі — не рідкість. А от навпаки, зустрічається не часто. Це і зрозуміло. В телебаченні більше грошей і можливостей для того, щоб потішити своє его. Але всі вони сумують за тим чистим фаном, який був у їх житті й будемо чесними, найкращі телевізійні ведучі - колишні радійники.
Хто може стати радіоведучим і чи потрібна для цього спеціальна освіта?
Якщо проаналізувати досвід ведучих на українському комерційному радіо, то освіта у них рідко збігається з тим, чим вони займаються в ефірі. Ведучі різні й задачі в ефірі у них різні. Хтось веде шоу, хтось працює у лінійному ефірі, у когось авторська програма. І на радіо їх, у більшості випадків, привело дуже сильне бажання, достойний тембр, грамотна мова і вміння не тільки говорити, а ще й слухати. Радійники у більшості своїй багатозадачні — вони і диктори, і ведучі, і музичні редактори, і звукооператори, і райтери.

Спеціальна освіта успішно вдосконалить твої природні дані, але не зробить тебе цікавим співрозмовником, не подарує тобі допитливість. Магія радіо в тому, що ти можеш бути прекрасним диктором, але у прямому ефірі в простій розмові ти абсолютно безпорадний, і навпаки, фахівець у якійсь темі створить прекрасне шоу у прямому ефірі. Задача поєднати в собі інтелект, допитливість і ремесло. Ну, і не забуваймо про жагу до життя, мікрофон точно розпізнає фальш і байдужість. Слухачам потрібна пристрасть і якщо вони не почують її тут і зараз, вони просто перемкнуть на іншу станцію.
Вже 09.09 відбудеться майстер-клас Соні Сотник у Screen School на тему "Радіоведучий. Як стати гуру FM-станції".

Час: 16:00-19:00
Онлайн реєстрація на майстер-клас за посиланням.

Всі заняття курсу "Телеведучий" проходять на другому поверсі в скляній аудиторії
(066) 46-111-60
Screen School, Центр Довженка, м. Київ, вул. Васильківська, 1
© 2018 All Rights Reserves
Facebook Screen School | info@screenschool.com.ua
Made on
Tilda